ההרשמה למלגות לשנת הלימודים תשע"ט תפתח ב-1 באוקטובר 2018 ותסתיים ב-7 בנובמבר 2018.
|
אודותינו
פעילות הקרן
חדשות
מלגאים
גלריה
איזור סטודנטים
צרו קשר

ניוזלטר 10 - יולי 2017

June 2017, KHA Newsletter- Vol. 10         הרשמה לרשימת התפוצה בעברית
View this email in your browser

,חברים בוגרים ותורמים יקרים

 
אנו מאחלים קיץ נעים,בטוח ומשמעותי!

 

תודות לתרומות נדיבות שהתקבלו, קרן חנן עינור זכתה להעניק יותר מלגות  בשנת הלימודים האחרונה למגוון רחב יותר של תחומי לימוד מאשר בעשור שלם!

עם זאת, עדיין מספר הפניות שאנו מקבלים מסטודנטים למלגות גבוה בהרבה ממספר המלגות שאנו יכולים להעניק בפועל. לצורך כך, אנו זקוקים לתרומות נוספות אשר יאפשרו לנו להרחיב את היקף המלגות המוענקות מדי שנה.
 
 הרשמה לבדיקת זכאות לקבלת מלגה בשנת הלימודים 2017-2018 תפתח בין התאריכים: 10.08.2017-15.10.2017
ראיון עם ברקה דנקו
 
 
לאורך השיחה שלנו ברקה דואגת לייחס את ההצלחה שלה לתמיכה לה זכתה מקרן עינור. היא שבה ומודה לארגון על התמיכה בה לאורך הקריירה האקדמית שלה ועל כך שהקרן היוותה עבורה תמריץ מרכזי לשוב ללימודים ולסיים את התואר השני שלה.
ברקה משתפת אותי בסיפור חייה בהתלהבות ובחיוביות. היא שמחה, מלאת ביטחון ומדברת במעין ניגון לירי זורם של הוקרת תודה על כל הטוב שבחייה.
ברקה נולדה בכפר גוררה (Gourrere) באתיופיה. בשנת 1991, בהיותה בת 10, היא עלתה יחד עם הוריה ואחותה הקטנה לארץ במבצע שלמה. לפני עלייתה לארץ, בשנת 1989, משפחתה עשתה את דרכה לאדיס אבבה, שם שהתה בדיור זמני במשך כשנתיים, עד לקבלת היתר לעלות ארצה. היא זוכרת את היום שבו היא ומשפחתה עזבו את הכפר כיום שמח. בשונה ממשפחות אחרות באותה התקופה, משפחתה לא הסתירה את כוונותיה לעזוב. חברי משפחתה לא פחדו והצליחו לצאת למסע במהלך שעות היום בעזרת גבר נוצרי שקיבל תשלום בתמורה לכך שידאג להם לאורך הדרך.
לכתחילה, ברקה ומשפחתה נשלחו למרכז קליטה במכמורת, יישוב יפהפה לאורך קו החוף הישראלי. היא נזכרת כיצד השקיעות המרהיבות והמים הצלולים בצבע כחול-ירקרק העניקו להוריה תחושת שלווה. היא החלה ללמוד שיעורי אולפן בעברית עם עולים חדשים נוספים מאתיופיה. בשנה לאחר מכן היא החלה ללמוד בכיתה ה' עם עברית דלה. היא חוותה פערים תרבותיים לצד מוטיבציה גדולה ללמוד ולהשתלב בקרב חבריה הישראלים בני המקום. היא תיארה תקופת מעבר זו ברגשות מעורבים. אותה תקופה היתה מאתגרת כיוון שסבתא שלה חלתה, אך במקביל היא זוכרת לחיוב את העזרה שהעניקו לה חברי הצוות במרכז הקליטה של מכמורת וזוכרת לטובה כיצד דודתה עזרה לה "ללמוד את התרבות", כמי שעלתה לארץ לפניה עם קרובי משפחה אחרים. משפחתה של ברקה עברה ממרכז הקליטה לחצרות חפר, בקרבת מקום, והתגוררה בקרוואן במשך שנתיים. לאחר מכן,  בעזרת סיוע ממשלתי, משפחתה קנתה בית בחדרה, עיר גדולה עם אוכלוסייה גדולה של עולי אתיופיה.
ברקה למדה בחטיבת ביניים דתית לבנות בחדרה ולאחר מכן בתיכון, למדה בפנימייה של אולפנת קדומים בשומרון במסלול של לימודי מחשבים וזאת על אף שמשפחות אתיופיות רבות התנגדו לכך שילדיהם יתגוררו מחוץ לבית. ברקה זוכרת את החוויה כחיובית וכזמן שבו החלה להתעניין במחשבים. ברקה נאלצה לדאוג לעצמה באותן השנים ללא ליווי הוריה. היא מתארת כיצד חשה שהמעבר לארץ היה עבורה פשוט בהרבה בהשוואה לדור של הוריה.
 
בירק ממשיכה לספר אודות אח, זו שנולד באדיס ושלושת אחיה\אחיותיה הצעירים יותר, שנולדו בארץ. היא מספרת כיצד אחיה "הפכו לישראלים" בקלות ועל ההבדלים בין הקשר של אחיה להוריה לבין הקשר שלה עם הוריה. "אני מסוגלת להזדהות עם העובדה שהוריי גרו באתיופיה בדרכים שאחיי הקטנים לא מסוגלים להבין. זו מנטאליות שונה" היא מסבירה.
 
בשנת 2000 ברקה החלה שירות לאומי בתחום החינוך בחיפה, ופשוט נהנתה!  במהלך השירות היא חשה תחושת שליחות והייתה להוטה לתרום למדינה. לאחר שירותה, היא לקחה, לדבריה, את "הצעד ההגיוני הבא" והחלה ללמוד בתוכנית מערכות מידע במשך שלוש שנים בירושלים. היא נקלעת לקשיים כלכליים ופנתה לקרן עינור בבקשת סיוע. ברקה מתארת בהתלהבות כיצד התמיכה האדירה של הארגון היתה בעלת חשיבות מכרעת עבורה והשפיעה על המוטיבציה שלה להצליח.
 
זמן קצר לאחר מכן, היא התחתנה עם בן זוגה, החלה לגדל את חמשת ילדיהם ועברה לגור באשדוד, קרוב לים. ברקה עבדה במגוון תפקידים עד שמצאה "את מקומה" במחלקת שירותי התעסוקה ב-2007, המקום בו היא עובדת עד היום. ברקה נעצרת, כאילו היא נעורה מחלום ומצהירה: "ידעתי שאשוב יום אחד ללימודים וידעתי שזה יהיה בזכות קרן עינור!"  היא עומדת על כך שלאורך עשר השנים האחרונות היא נאחזה בחלום שלה להצליח והגיעה למקום שבו היא נמצאת היום גם  בזכות הקרן.
מהשיחה שלנו ניכר שהיא אישה חזקה, שפועלת לאור ערכים, זהות ותחושת יעוד. אפילו הבחירה שלה לאמץ חזרה  את שמה האמהרי "ברקה", על אף שישראלים קראו לה במשך שנים בשם 'ברכה'... מעידה על תחושת העצמי שיש לה ועל האמונה שלה בעצמה.
"אישה אתיופית שעולה לארץ בגיל 10, חולמת חלומות גדולים ומצליחה לסיים תואר שני!" היא מצהירה בגאווה, ובצדק.
בשנת 2013 לברקה היה דחף לשוב ללימודים כדי להשלים תואר שני במדעי המדינה, מדיניות ציבורית ומשאבי אנוש.
בירק מדגישה שהשיחות החודשיות והתמיכה הבלתי פוסקת של קרן עינור היוו עבורה גורם משמעותי בהנעה שלה להשלים שני תארים תוך כדי גידול ילדיה.
בסוף שנת 2016, לאחר שסיימה לימודי תואר שני, ברקה שלחה מכתב לקרן עינור ובו הביעה הוקרת תודה עמוקה וגאווה על מה שהצליחה להגשים. היא נצרה את החלום שלה, מימשה אותו, וצלחה את האתגרים בדרך. ואנחנו, בקרן עינור, גאים בה מאד!
 
אליאס יוסף
אור זרקורים על בוגר

אליאס יוסף הוא אדם בעל נשמה ענווה ועדינה, המפליא לספר על התשוקה לעבודתו, משפחתו והמקום הנוכחי בו הוא נמצא בחייו.

אליאס מספר בצורה בהירה אודות מטרותיו ועל הדרך בה הוא מתכוון לפעול על מנת להגשים אותן. אליאס רואה בקשר שלו עם שרה עינור (ז"ל) נקודת מפנה משמעותית בחייו שלדבריו, במידה מסוימת היא סייעה לו להגיע להגשמה עצמית בתחום שאהב.

אליאס עלה ארצה בשנת 1984, כאשר היה בן 12, ולמד בפנימיית ימין אורד. הוא זכה למלגה של חנן עינור בין השנים 1997 ל-2001 כאשר למד תקשורת חזותית באקדמיית בצלאל לאמנות ועיצוב.

כיום אליאס נשוי, אב לשלושה בנים נפלאים וגר בקרית טבעון שבצפון הארץ. הוא עובד בתור מעצב חוויית משתמש בשלוחה של חברה אמריקאית גדולה בחיפה. אליאס אוהב את עבודתו וטוען שהוא נמצא כיום בדיוק במקום בו הוא רוצה להיות בחייו.

הוא מעלה זיכרונות, משתף במסעו האישי ומספר לי על השנתיים בהן קיבל מימון ממנהל הסטודנטים ולמד שנה אחת פסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה ושנה נוספת תקשורת חזותית במכללת גורן, לפני שהתקבל לבצלאל. לאחר השנתיים הללו היו לו מעט מאד משאבים והוא לא היה בטוח אם יוכל להמשיך בלימודיו, כיוון שממנהל הסטודנטים נמסר לו שיוכלו לתמוך בו עוד שנה רק כאשר יציג מסמכים שהוא לומד שנה שניה לאותו תואר.
בנקודת זמן זו הכיר אליאס את שרה עינור (ז"ל) בירושלים. התמיכה שלה דחפה אותו קדימה.
אליאס מעלה מאותה התקופה זיכרונות נעימים. גם את אישתו הכיר בתקופת הלימודים בבצלאל. 

לפני עבודתו הנוכחית, הוא עבד בין היתר בחברת פרסום קטנה בירושלים, אח״כ במשרד הפירסום ״גריי אינטראקטיב״ מקבוצת אדלר חומסקי ורשבסקי בת״א. לאחר מכן, ב״יורם לימודים״ מקבוצת וואללה. לפני העבודה הנוכחית היה לו סטארט-אפ - אפליקצייה בתחום התחבורה - שעבורו גייס מעל רבע מיליון דולר.

 
"אילולא שרה", הוא חושב בקול, "אני לא בטוח שהייתי במקום בו אני נמצא כיום. אני מלא הוקרת תודה לקרן עינור ולמשפחת עינור על התמיכה שהעניקו לי בנקודה כל כך מכרעת בחיי!"
 
אנו מודים באופן מיוחד למשפחת וויס אשר ממשיכה לתמוך בפעילות קרן חנן עינור

 
 
קרן חנן עינור מודה במיוחד לתמר בנין אשר פעלה כמרכזת פרויקטים בקרן בתשע השנים האחרונות. אנחנו מוקירים ומעריכים את עבודתה ומאמציה לקידום הארגון ונאחל לה בהצלחה בהמשך דרכה.
June 2017, KHA Newsletter- Vol.10  הרשמה לרשימת התפוצה בעברית
View this email in your browser
תעזרו לנו ותתרמו היום
June 2017, KHA Newsletter- Vol. 10        הרשמה לרשימת התפוצה בעברית
View this email in your browser
 
?מה קורה בקרן חנן עינור
 
אנחנו שמחים ונרגשים לקבל את ציונה מקונן כרכזת הסטודנטים החדשה של הקרן
התחדשות בהרשמה
הרחבת רשימת הבוגרים
  LIKE us on Facebook! תעשו לנו לייק בפייסבוק
Statistics
  • According to the 2015 Israeli Central Bureau of Statistics Report, in 2014 there were 2,774 Ethiopian- Israelis enrolled in higher education as compared to 331,650 among the general population.  This represented 9% of the Ethiopian Israeli 20-29 population as compared to 24.7% of the general population.
  • The median age for an Ethiopian student studying for a first degree is slightly higher, 26.5, than among the general population at 25.5.
  • In the past 22 years, Keren Hanan Aynor has helped to close this education gap by distributing more than 3,000 scholarships and supporting more than 1,500 students
  • From 2012-2014, Keren Hanan Aynor supported 160 students among which 66% were raising families while pursuing their degree, and 16% of whom were single parents.
  • In the past 5 years, over 95% of Keren Hanan Aynor students have successfully completed the academic year.
  • In the past 7 years, Keren Hanan Aynor has turned away an average of 51% of qualified applicants due to lack of funds.  
 
 
מחפשים מתנדבים ל:


אתר ומדיה חברתי
רכז\רכזת בוגרים
אירועים ותוכניות
 
Thanks to Our Partners:
The Kennedy Leigh Charitable Trust, UK
Young Israel of West Hempstead
To Save a Life Foundation

Paul and Pearl Caslow Foundation

Private Donors
 
 
 
Visit us on Facebook
Send us an Email
Watch our video
Visit our Website
 
 “If it were not for the scholarship which Keren Hanan Aynor provided me, I would not have been able to fulfill my dream of studying and completing a degree.  You convinced me that there are good people out there, and I promise you that I will always continue to study and to learn”
- Keren Wanda, Mother of 3, BA Social Work
Copyright © 2017 Keren Hanan Aynor, All rights reserved.
You are receiving this email because you have indicated interest in learning more about Keren Hanan Aynor.
Our mailing address is:
Keren Hanan Aynor
Topaz Street 1
Mevasseret Zion 9079375
Israel

Add us to your address book
 
unsubscribe from this list    update subscription preferences 
 


This email was sent to *|EMAIL|*
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
*|LIST:ADDRESSLINE|*

*|REWARDS|*
קישורים שימושיים
בניית אתר: NetOne