ההרשמה למלגות לשנת הלימודים תשע"ט תפתח ב-1 באוקטובר 2018 ותסתיים ב-7 בנובמבר 2018.
|
אודותינו
פעילות הקרן
חדשות
מלגאים
גלריה
איזור סטודנטים
צרו קשר

ניוזלטר 13 - ינואר 2018

January 2018, KHA Newsletter- Vol. 13         הרשמה לרשימת התפוצה בעברית
View this email in your browser
,חברים בוגרים ותורמים יקרים
מאז הקמתה בשנת ,1994 הקרן העניקה יותר מ3400 מלגות לסטודנטים מוכשרים בקרב הקהילה. 
 
החזון שלנו הוא לעבוד ישירות עם יוצאי אתיופיה בישראל ולעזור ביצירת גרעין מנהיגותי המחויב גם לקהילה וגם לחברה כולה ולהעצים דור חדש להצליח ולשגשג בחברה הישראלית.
 
קרן חנן עינור מעודדת אתיופים ישראלים להשיג מטרות אלה על-ידי הענקת מלגות למספר נבחר של סטודנטים כתמיכה בחינוכם, בנוסף לייעוץ אישי, תמיכה ועידוד לאורך תקופת הלימודים עד להשגת התואר.
טקס חלוקת מלגות תשע"ח

קרן חנן עינור גאה לשתף אתכם באירוע שנת ה- 24 להקמתנו. באירוע שהתקיים ביד בן צבי חולקו 138 מלגות לסטודנטים ישראלים יוצאי אתיופיה ב- 52 תחומי לימוד שונים מהם כמה חדשים .
הערב היה הצלחה גדולה וכלל אירוח ברוח התרבות האתיופית עם מאכלים , מוזיקה וריקודים, הדלקת נרות לכבוד חנוכה והרצאה מעוררת השראה מפי הד"ר רב שרון שלום והיו"ר של העמותה צגה מלקו ביחד עם חלוקת מלגות למצטיינים ולתחומים ייחודיים.
הערב הזה הייתה הפעם השנייה בה לא השתתפה אשת החזון ומייסדת העמותה גב' שרה עינור ז"ל. זכרנו את פועלה ואנו סמוכים ובטוחים שמורשתה ומורשת בעלה חנן עינור ימשיכו להאיר ולהוות מקור לצמיחה בכל אחד ואחת מהסטודנטים המדהימים שלנו במסעם ובהתקדמותם בחיים.

כמה עובדות מעניינות על הסטודנטים שלנו:
49  גברים
89 נשים
 
85 נשואים
10 אמהות חד הוריות
43 רווקים
 
7 לומדים בהכשרות מקצועיות
6 לימודי תעודה
87 לתואר ראשון
32 לתואר שני

3 דוקטורנטים או לימודים גבוהים אחרים כמו: רפואת שיניים, בריאות הציבור, משפטים ופילוסופיה
 
אנו מאחלים לכל הסטודנטים הצלחה השנה !
במהלך שני עשורים האחרונים, יותר מ 120 סטודנטים של קרן חנן עינור למדו במכללה האקדמית בקרית אונו שממוקמת במרכז הארץ.  
השנה, 12 סטודנטים לומדים במכללה ואנו גאים להמשיך בשותפות פוריה זאת בעתיד.

אנו מתרגשים לקראת המשך הפעילויות יחד עם המכללה האקדמית ספיר בדרום הארץ המגיע לקהילות השוליות. בנוסף, אנו נהנים מהשותפות הממושכת של התכנית ״סטארת אפ להצלחה״
בבאר שבע.

עידוד מנהיגות העתידית בקרב הקהילה הינו
מעשה משותף ומקור להשראה וגאווה.

 
"סיפור החיים של כל אחד ואחד מאתנו יוצר את מי שאנחנו בעולם"
ראיון עם עדי הררי
 
עדי מדברת מהר, בהתלהבות ובתשוקה גדולה כשהיא מתארת את האינטנסיביות של עבודתה ולימודיה. ניכר שהיא אוהבת את לימודיה ושהיא אישה נמרצת וחדורת מוטיבציה שחיה את חייה במלואם.
עדי לא מעוניינת להתעכב על שנות ילדותה המוקדמות. היא קופצת הישר להווה ומצהירה בגאווה שהחלה ללמוד לתואר שני, ושהיא רעיה ואם לשלוש בנות צעירות ונפלאות. היא מציינת את התמיכה שהיא מקבלת מצד בעלה ומשפחתה, אשר מאפשרים לה להגשים את חלומותיה ולהמשיך בלימודים. קרן חנן עינור מהווה מבחינתה מערכת תמיכה משמעותית נוספת, המעודדת אותה ומוודאת שתתחיל את התואר השני.
הקריירה של עדי כעובדת סוציאלית החלה ב"אופן טבעי", לדבריה, כיוון שכמה מאחיה למדו עבודה סוציאלית. כמו כן חשה כמיהה לעזור לאחיה החולה, שלהרגשתה לא זכה לטיפול של עובדת סוציאלית תומכת. התשוקה שבערה בה – להיות עובדת סוציאלית מהסוג שייחלה לו עבור אחיה בכאבו – נהייתה מטרה ברורה בחייה. תשוקה זו, והאשמה שחשה בעקבות פטירתו של אחיה, מניעים אותה עד היום. עדי מרגישה שמותו של אחיה הוא אובדן עצום בחייה. היא הצליחה להשלים תואר ראשון בעבודה סוציאלית, אך אחיה כבר הלך לעולמו.
עדי השלימה הכשרה מעשית במוקד מניעת  אלימות במשפחה, שם נתקלה במספר מצבים מאתגרים. בזכות האומץ שלה ותבונתה הצליחה להיות "יותר מסתם סטודנטית" ולקחה את התפקיד למקום בשל ומקצועי יותר. עבודתה עם נשים מוכות היא עבודה משנת חיים ומספקת עבורה, ומהווה את הבסיס למחקר שתיזום לימים במסגרת התזה שלה לתואר שני באוניברסיטת בן גוריון.
היא מתארת את החשיבות של הצפת נושאים וסיפורים אלה לסדר היום הציבורי, כדי לפרוץ את המחסומים העומדים בפני נשים, ובמיוחד נשים אתיופיות ישראליות אשר מתמודדות עם אתגרים רבים.

עדי מתייחסת בקצרה לעלייתה מאתיופיה. היא הייתה בת שמונה וזוכרת את תנאי המחייה במבשרת ציון, בפאתי ירושלים, שם גרה עם משפחתה במשך חמש שנים עד המעבר ליבנה. במיוחד הותירה עליה חותם יועצת הנוער מאותה תקופה, ששמה היה עדי. למרבה הצער עדי היועצת הלכה לעולמה, ועדי שלנו אימצה את שמה בצעירותה לזכר חברותן הקרובה והאמיצה. "סיפור החיים של כל אחד ואחד מאתנו יוצר את מי שאנחנו בעולם", היא אומרת. הרעד בקולה כשהיא משתפת אותי ברעיון הרהוט והמרגש הזה מסגיר שהיא מתייחסת לאחיה, וגם לחברות הנפלאה שחלקה עם עדי. "יש לי גם שם באמהרית," היא מסבירה. שמה האמהרי הוא אדנץ', ומשמעו "היא להושיע". בעוד היא מסבירה את משמעות שמה האמהרי, מחשבותיי נודדות. ברור כשמש שהאישה החכמה והאינטליגנטית הזאת היא משואה של אור ואהבה, ומצילה של נפשות אבודות. אנחנו בקרן חנן עינור גאים לתמוך באישה מיוחדת וכריזמטית שכזו, ומאחלים לה בהצלחה במחקרה ובהשלמת התואר השני בניהול יישוב סכסוכים.
January 2018, KHA Newsletter- Vol. 13 הרשמה לרשימת התפוצה בעברית
View this email in your browser
תעזרו לנו ותתרמו היום
January 2018, KHA Newsletter- Vol.13         הרשמה לרשימת התפוצה בעברית
View this email in your browser
 
מה חדש בקרן חנן עינור?
ברצונינו להודות למר גד נתן על 15 שנות התנדבות בוועד קרן עינור . על מחויבותו הבלתי פוסקת  לחזונה של הקרן, על הייעוץ והמומחיות שלו שתרמו לתפקוד הקרן. כל אלו מוערכים עד מאוד. ברצונינו לברך את גב' פנינה אגניהו על הצטרפותה לועד העמותה החודש. אנו בטוחים כי לתרומתך,לנסיונך ולכישורי המנהיגות שלך תהיה השפעה גדולה בהנהלת הקרן. אנו מברכים בנוסף את קרן משה שוקרון על הצטרפותה לצוות העובדים שלנו בתפקידה האחראית על קשרי סטודנטים. אנו מאחלים לך הצלחה רבה!
 
?מה קורה בקרן חנן עינור
 
הרחבת רשימת הבוגרים
התחדשות בהרשמה
  LIKE us on Facebook! תעשו לנו לייק בפייסבוק
 
 
מחפשים מתנדבים ל:


אתר ומדיה חברתי
רכז\רכזת בוגרים
אירועים ותוכניות
 
 
Visit us on Facebook
Send us an Email
Watch our video
Visit our Website
 
 “If it were not for the scholarship which Keren Hanan Aynor provided me, I would not have been able to fulfill my dream of studying and completing a degree.  You convinced me that there are good people out there, and I promise you that I will always continue to study and to learn”
- Keren Wanda, Mother of 3, BA Social Work
Statistics
 • According to the 2015 Israeli Central Bureau of Statistics Report, in 2014 there were 2,774 Ethiopian- Israelis enrolled in higher education as compared to 331,650 among the general population.  This represented 9% of the Ethiopian Israeli 20-29 population as compared to 24.7% of the general population.
   
 • The median age for an Ethiopian student studying for a first degree is slightly higher, 26.5, than among the general population at 25.5.
   
 • In the past 24 years, Keren Hanan Aynor has helped to close this education gap by distributing more than 3,400 scholarships and supporting more than 1,500 students.
   
 • From 2012-2014, Keren Hanan Aynor supported 160 students among which 66% were raising families while pursuing their degree, and 16% of whom were single parents.
   
 • In the past 5 years, over 95% of Keren Hanan Aynor students have successfully completed the academic year.
 • In the past 7 years, Keren Hanan Aynor has turned away an average of 51% of qualified applicants due to lack of funds.  
Copyright © 2018 Keren Hanan Aynor, All rights reserved.
You are receiving this email because you have indicated interest in learning more about Keren Hanan Aynor.
Our mailing address is:
Keren Hanan Aynor
Rehov Topaz 1b
Mevaseret Zion
Israel
 
unsubscribe from this list    update subscription preferences 
 


This email was sent to *|EMAIL|*
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
*|LIST:ADDRESSLINE|*

*|REWARDS|*
קישורים שימושיים
בניית אתר: NetOne