ניוזלטר 29 - יולי 2020

July 2020 , KHA Newsletter- Vol. 29         הרשמה לרשימת התפוצה בעברית
View this email in your browser

,חברים, סטודנטים ובוגרים יקרים
 
!במהלך זמנים מאתגרים אלו, קרן חנן עינור מודה לכם על השותפות המתמשכת שלכם ומאחלת לכם בריאות איתנה
רוב הסטודנטים שלנו סיימו את המבחנים שלהם ואנחנו ממשיכים להעניק להם מלגות, הדרכה וליווי בהכנה לשנת הלימודים
האקדמית הבאה 
!בעקבות המצב, חצי מהסטודנטים שלנו מובטלים והם זקוקים לעזרתינו יותר מתמיד
 
מסע של אומץ והקרבה
 
ע.מ., בת 47, נשואה ואם לשישה.
 
ע' היא צנועה ועובדת חרוצה, המתגברת על קשיים עם חיוך. בימים אלו היא סטודנטית שנה ב' לסיעוד באוניברסיטת חיפה. כאשר היא משתפת אותי ברקע שלה ובסיפור עלייתה לארץ היא בטוחה ושאפתנית יותר, ואני יכולה לדמיין אותה בתור ילדה בת עשר בשנת 1984 בסודאן. הסיפור שלה כרוך במאבקים, סכנות, פרידות, אומץ בלתי נתפס ובסופו של דבר, מסע של "ניסים רבים", כדבריה, בשיבתה לציון.
משפחתה עזבה את הכפר שלה באתיופיה בחשאי, באישון לילה ונתקלה בהתקפות של שודדים, סבלה ממחסור במים ובמזון, איבדה את דרכה בדרך וניצבה בפני סכנות נוספות לאורך מסע עם חמישה ילדים קטנים נוספים ואמא שהייתה בשבועות האחרונים של הריונה. היא מתארת בפרוטרוט את הניסון להגיע לרכבת האווירית ואת עוגמת הנפש והפרידתה ממשפחתה כאשר היא, אימה והרך הנולד נפלו ממשאית ההובלה בדרך למסלול ההמראה.
בעודה מתארת את האחריות החדשה שנפלה בחיקה, סיוע לאימה ולרך הנולד בנסיבות בלתי נתפסות, דמעות חונקות את גרוני. איכשהו אביה, יחד עם אחיה הנוספים, הופרד מהן. היא נדרשה לגייס אומץ לב וכוח נפשי אדיר בגיל כל כך צעיר. סיפורה מסתיים ומתחיל מחדש כעבור כשמונה חודשים, כאשר היא נפגשת עם משפחתה בארץ ויכולה כעת לממש את חלומם לשוב לציון לאחר אלפיים שנות גלות.
אנחנו קופצות קדימה לשנת 2020. ע' עובדת במרפאת "טיפת חלב" . היא בחרה ללמוד תואר אקדמי, על מנת להשתלב טוב יותר בתפקיד ניהולי במקום עבודתה. היא עובדת חרוצה להפליא ודבקה בהצלחה בכל מחיר.
היא מתארת את הסמסטר הראשון כמוצלח מאד. הוא עבר בצורה חלקה והיא לא נתקלה בקשיים משמעותיים כלשהם, תוך איזון בין לימודים, עבודה ומשפחה. היא עברה את כל המבחנים שלה, מלבד מבחן באנגלית מתקדמת, אשר הפך עתה לאתגר המרכזי שלה. היא אומרת שהקושי המשמעותי היה ללמוד שפה חדשה שאף פעם לא למדה ומעולם לא עשתה בו שימוש קודם לכן. היא קוראת כמה שניתן באנגלית ומשלימה זאת בשיעורים נוספים על מנת לשפר את מיומנויות השפה שלה.
הסמסטר השני החל בקורסים מקוונים בשל נגיף הקורונה. היא מודה בקושי עם המעבר החד משיעורים פרונטליים לשיעורים מקוונים, הכולל מספר גדול יותר של עבודות להגשה, מבחנים מקוונים והקושי להתמודד עם לימודים ומשפחה בו-זמנית.
ע' לא מוותרת לעצמה. היא מקדישה יותר זמן ללימודיה ומבינה שעכשיו זה הזמן להתמודד עם לימודים בסביבה שהולכת ונהיית יותר דיגיטלית. היא מוקירה תודה עמוקה לקרן עינור על התמיכה הכלכלית המתמשכת. ע' מאד מעריכה את ההשפעה של המלגה עליה ועל חיי משפחתה בזמן לימודיה. אנו משבחים אותה על המסירות שלה ללימודיה, במיוחד בתקופה מאתגרת זו, ועל יכולתה לג'נגל בין משפחה גדולה, עבודה ולימודים. היא באמת מהווה מקור השראה!
July 2020, KHA Newsletter- Vol. 29    הרשמה לרשימת התפוצה בעברית
View this email in your browser
ההרשמה למלגות לשנת הלימודים תשפ"א
תפתח ב-18 באוקטובר ותסתיים ב-10 בנובמבר 2020.
תעזרו לנו ותתרמו היום
July 2020, KHA Newsletter- Vol. 29      הרשמה לרשימת התפוצה בעברית
View this email in your browser
 
?מה קורה בקרן חנן עינור
מזל טוב לקרן שי,מתאמת סטודנטים שלנו, להולדת ביתה.
מאחלים למשפחה המון אושר במיוחד בזמנים אלה.
יהי רצון שתהנו מהתוספת החדשה למשפחה ותגדלו אותה בבריאות ובשמחה.
אנו מברכים את חזרתה של שירן אדיסו  בזמן שקרן תהיה בחופשת לידה.
שירן היא לשעבר מלגאית הקרן ומביאה איתה שנות ניסיון בעבודה עם  בני הקהילה בארץ. בהצלחה שירן!
 

 
הרחבת רשימת הבוגרים
התחדשות בהרשמה
  LIKE us on Facebook! תעשו לנו לייק בפייסבוק
Statistics
  • According to the 2015 Israeli Central Bureau of Statistics Report, in 2014 there were 2,774 Ethiopian- Israelis enrolled in higher education as compared to 331,650 among the general population.  This represented 9% of the Ethiopian Israeli 20-29 population as compared to 24.7% of the general population.
  • The median age for an Ethiopian student studying for a first degree is slightly higher, 26.5, than among the general population at 25.5.
  • In the past 25 years, Keren Hanan Aynor has helped to close this education gap by distributing more than 3,900 scholarships and supporting more than 1,850 students
  • In the past 5 years, over 95% of Keren Hanan Aynor students have successfully completed the academic year.
  • In the past 10 years, Keren Hanan Aynor has turned away an average of 51% of qualified applicants due to lack of funds.  
 
 
מחפשים מתנדבים ל:


אתר ומדיה חברתי
אירועים ותוכניות
 
 
 
Visit us on Facebook
Send us an Email
Watch our video
Visit our Website
 
 “If it were not for the scholarship which Keren Hanan Aynor provided me, I would not have been able to fulfill my dream of studying and completing a degree.  You convinced me that there are good people out there, and I promise you that I will always continue to study and to learn”
- Keren Wanda, Mother of 3, BA Social Work
Copyright © 2020 Keren Hanan Aynor, All rights reserved.
You are receiving this email because you have indicated interest in learning more about Keren Hanan Aynor.
Our mailing address is:
Keren Hanan Aynor
Rehov Topaz 1
Mevasseret Zion
Israel
 
unsubscribe from this list    update subscription preferences 
 


This email was sent to *|EMAIL|*
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
*|LIST:ADDRESSLINE|*

*|REWARDS|*