מלגות

מלגות

המלגות שלנו

ריכזנו עבורכם את כל המידע הרלוונטי על המלגות שלנו , המידע מתעדכן מעת לעת

מלגה על שם שרה עינור

מלגה על שם שרה עינור

שרה עינור - 24 בנובמבר 2016) נולדה בת"א ב 8 לאפריל 1926, . שרה ייסדה, הקימה והייתה נשיאת חטיבת הנשים הבינלאומית בקרן היסוד, שעסקה בגיוס כספים מנשות פרנסי הקהילות היהודיות בעולם לטובת מדינת ישראל.היא לימדה עברית בארבע יבשות ועבדה עם צעירים יתומים יוצאי שואה. לאחר פטירתו של בעלה, חנן עינור,הקימה שרה עינור בשנת 1994 ביחד עם עוד חברים ממשרד החוץ הישראלי ,את קרן חנן עינור, הקרן הוותיקה בישראל המעניקה מלגות לימודים לישראלים יוצאי אתיופיה שהעניקה מאז הקמתה מעל ל-4,500 מלגות. זוכת מגן השר לקליטת העלייה בכנסת ישראל יעקב אדרי. מלגת פורצת דרך על שם שרה עינור הוענקה השנה לסטודנטית לירז אברה הלומדת לימודי תעודה באומנות התיאטרון.

מלגה ללימודי תקשורת על שם אלקה עינור ז"ל

מלגה ללימודי תקשורת על שם אלקה עינור ז"ל

אלקה עינור, כלתו של חנן עינור, עלתה לישראל ממקסיקו ב-1981. היא עבדה בטלוויזיה הישראלית ובחדשות ערוץ 2 וניהלה מספר תוכניות חינוכיות בירושלים בארגונים שונים. לזכרה ובמטרה לעודד יוצאי אתיופיה ללמוד את מקצועות התקשורת (עיתונאות, טלוויזיה, רדיו, סרטים וכדומה) יסדה הקרן מלגה זו למצטיין/נת בתחום. בשנת2021 הוענקה המלגה על שם אלקה עינור ל סטודנטית שלי סלומון הלומדת תואר ראשון בעיצוב גרפי וחינוך.

מלגה על שם בנעד אביטל‎ ז"ל

מלגה על שם בנעד אביטל‎ ז"ל

מייסד שותף של קרן עינור ויו"ר הקרן במהלך העשור הראשון. בנעד נולד באנגליה ושירת בצבא הבריטי לקראת סוף מלחמת העולם השנייה. הוא ואשתו מרים עלו ארצה בשנת 1950, מיד אחרי נישואיהם. בנעד שירת כדיפלומט במשרד החוץ, שם הכיר והתיידד עם חנן ושרה עינור. בתחילת שנות ה-80', בנעד נשלח לאפריקה לפקח על האינטרסים של ישראל בחוף השנהב. השאיפה הכללית הייתה לחידוש היחסים הדיפלומטיים בין ישראל למדינות אפריקה, שניתקו את יחסיהם עם מדינת ישראל במהלך מלחמת יום הכיפורים. פריצת הדרך התרחשה עם חידוש היחסים עם ליבריה, מה שהוביל לחידוש היחסים עם מדינות אפריקאיות נוספות. לפני פרישתו לגמלאות, בנעד שירת כשגריר ישראל לתאילנד וסינגפור.