HE
  |  
EN        
    HE
  |  
EN        

ניוזלטר 34 - אפריל 2021

Spring 2021 , KHA Newsletter- Vol. 34        הרשמה לרשימת התפוצה בעברית
View this email in your browser


,חברים, סטודנטים ובוגרים יקרים

קרן חנן עינור מאחלת לכולם 
בריאות והמון הצלחה

 
Spring 2021, KHA Newsletter- Vol. 34    הרשמה לרשימת התפוצה בעברית
View this email in your browser

ההרשמה למלגות לשנת הלימודים תשפ"ב
תפתח ב-17 באוקטובר
ותסתיים ב-10 בנובמבר 2021


 
"אם הם יכולים, אז גם אני יכול!"
 
סמואל צ'ולה, בן 32, סטודנט לרפואה שנה ב', אוניברסיטת בר אילן 
מלגה מיוחדת מהתורמת הנדיבה הגב' רבקה ביטרמן
 
סמואל מדבר בשקט. ניכר מדבריו שהוא בחור חכם מאד, חרוץ, רגיש ואחראי. יש לו מוטיבציה גבוהה ודחף פנימי להצליח בלימודיו, וכבר אפשר לראות את התוצאות.
 
סמואל עלה ארצה מאדיס אבבה עם הוריו ושלושה אחים בשנת 1995, כשהוא בן 7. המשפחה התגוררה במרכז הקליטה בחיפה וסמואל למד בבית הספר המקומי. הוא זוכר חווייה של בדידות וקושי כי היו מעט מאד ילדים אחרים ממוצא אתיופי בשכונה. שאר הילדים היו סקרנים לגביו וזה הדגיש את תחושת הזרות שלו. כשהוא מתאר את חוויות ילדותו, הוא נזכר שלא הצליח למצוא את עצמו בחומר הלימודי ובספרי הלימוד והוא תהה איך החברה הישראלית רואה אותו. כתוצאה מכך עלו אצלו שאלות של זהות ועל הייצוג של יהודים ממוצא אתיופי בתרבות הישראלית. דיברנו על הנושא ואיך כיום חלק מהדברים השתנו עבור נוער ממוצא אתיופי בישראל של שנת 2021.
 
המעבר לחייו החדשים בישראל לא תמיד היה קל. למרות שלמד את השפה במהירות, הוא ומשפחתו נאלצו להתאים את עצמם לנורמות ותפיסות חברתיות שונות. הייתה להם מוטיבציה גבוהה, ולדעתו זה מה שעזר להם בסופו של דבר בתהליך ההיטמעות.
 
הוריו של סמואל היו מורים באתיופיה, ולכן הם ראו בחינוך ערך עליון. הם תמיד עודדו את הסקרנות הטבעית של סמואל ואחיו, ודחפו אותם לפתח את תחומי העניין שלהם ולהצליח בלימודים. הוריו דאגו שיקבלו שיעורי העשרה ופעילויות אחרות אחרי הלימודים, גם על חשבון המשפחה. סמואל נזכר שמגיל קטן הוא הרגיש אחריות לסייע למשפחה מבחינה כלכלית וכבר בגיל 13 יצא לעבוד בשוק המקומי באשדוד.
 
סמואל גדל באשדוד, שם למד ביולוגיה, פיזיקה, שיעורי מוזיקה בקונסורביטוריון, השתתף בשיעורים למתקדמים בתכנית 'עתידים', והתנדב במתנ"ס המקומי.
 
סמואל מתאר את כל זה בצורה אגבית ובענווה, שהיינו מצפים למצוא אצל תלמידים הרבה יותר ממוצעים. כשהחמאתי לו על הדחף הפנימי שלו, על הבינה המדהימה ועל הצלחותיו מגיל צעיר מאד, נראה שהוא התנער מהמחמאות למרות שהרוויח את כולן ביושר.
 
בצבא סמואל שירת שירות מלא בהנדסה הקרבית. הוא זוכר שהוא מאד הושפע מצעירים אחרים שהיו להם שאיפות לעתיד. תוך כדי שיחות איתם הוא הבין שאם הם יכולים, אז גם הוא יכול. היו לו שאיפות בשמיים, ואולי בפעם הראשונה היה לו ביטחון שיצליח! בתקופה זו הוא גיבש בינו לבין עצמו את הרצון להגיע ללימודי רפואה בעתיד.
 
סמואל מתגורר כיום עם חברתו בחדרה. הוא סיים תואר ראשון במדעים ביו-רפואיים באוניברסיטה העברית בירושלים ואז התחיל את לימודי הרפואה באוניברסיטת בר אילן.
 
במהלך השנה האחרונה, כשהקורונה הייתה חלק מרכזי כל כך בחיינו, סמואל התנדב במד"א בעריכת בדיקות קורונה ובעבודה עם קשישים מבודדים. הוא נהנה מהעבודה המשמעותית ומהסיוע לאנשים בשעת צרה. החסד והנתינה המדהימים שלו ניכרים לכל אורך השיחה שלנו.
 
סמואל מאד מודה לקרן חנן עינור על ההזדמנות לקבל מלגה ולהגשים את חלומותיו. הוא מעריך מאד את התמיכה ומוקיר תודה על כך שאינו צריך להתמודד לבד.
 
סמואל רואה בתקופה זו בחייו חלק ממסע. אנו, בקרן חנן עינור, כל כך גאים בהישגיו ובדרך שבה הוא צועד, ואנחנו כאן בשבילו בכל דבר שיצטרך – לכל אורך הדרך.

הסטודנטים שלנו מספרים לנו...

"מלגת קרן עינור מאפשרת  לי שקט נפשי ועכשיו אני לא צריך לרוץ בין עבודות יותר.
תודה על התמיכה והעידוד לסיים את התואר השני שלי"

ס. נ., תואר שני במדעים, אבא לחמישה ילדים, גר בנתניה

"אני גאה לקבל את התואר שלי בסוף החודש.  תודה שהאמנתם בי לאורך כל הדרך!"
א. ש., תואר ראשון בעבודה סוציאלית, אמא חד הורית, חיפה
קרן חנן עינור גאה לתמוך בארבע סטודנטים יוצאי אתיופיה המשתתפים בתכנית WeCode, בוטקאמפ אקדמי-מקצועי להכשרת מפתחי תוכנה.

כל ארבעת הסטודנטים עברו בהצלחה הרבה את הבחינה הראשונה ועברו לשלב השני של הקורס בן 7 החודשים שיסתיים ב-2021.
Spring 2021, KHA Newsletter- Vol. 34      הרשמה לרשימת התפוצה בעברית
View this email in your browser
 
תודה מיוחדת ל:
אנו רוצים להודות למר מרסל פייג על תרומתו הנדיבה!
?מה קורה בקרן חנן עינור
 
הרחבת רשימת הבוגרים
התחדשות בהרשמה
  LIKE us on Facebook! תעשו לנו לייק בפייסבוק
Statistics
  • According to the 2015 Israeli Central Bureau of Statistics Report, in 2014 there were 2,774 Ethiopian- Israelis enrolled in higher education as compared to 331,650 among the general population.  This represented 9% of the Ethiopian Israeli 20-29 population as compared to 24.7% of the general population.
  • The median age for an Ethiopian student studying for a first degree is slightly higher, 26.5, than among the general population at 25.5.
  • In the past 25 years, Keren Hanan Aynor has helped to close this education gap by distributing more than 3,900 scholarships and supporting more than 1,850 students
  • In the past 5 years, over 95% of Keren Hanan Aynor students have successfully completed the academic year.
  • In the past 10 years, Keren Hanan Aynor has turned away an average of 51% of qualified applicants due to lack of funds.  
 
 
מחפשים מתנדבים ל:


אתר ומדיה חברתי
אירועים ותוכניות
 
 
 
Visit us on Facebook
Send us an Email
Watch our video
Visit our Website
 
Copyright © 2021Keren Hanan Aynor, All rights reserved.
You are receiving this email because you have indicated interest in learning more about Keren Hanan Aynor.
Our mailing address is:
Keren Hanan Aynor
Rehov Topaz 1
Mevasseret Zion
Israel
 
unsubscribe from this list    update subscription preferences 
 


This email was sent to *|EMAIL|*
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
*|LIST:ADDRESSLINE|*

*|REWARDS|*